0

Co je Arduino

Arduino je open-source platforma, která nabízí jednoduchost softwaru a hardwaru. Je určené především kutilům a bastlířům.Arduino je levný, robustní vývojový kit založený na mikroprocesoru ATMega328. Arduino lze využít k různým účelům, mě tak zaujalo, že jsem dokonce napsal článek, co se mi na arduinu líbí.  Lze k němu připojit motory, displeje, LEDky, serva a všelijaké senzory a mnoho dalšího. Má obrovskou komunitu uživatelů, takže vám na různých fórech poradí.

Jestliže se rozhodnete pro Arduino, můžete si k němu dokoupit různé shieldy (štíty), díky nim přidáte další možnosti využití.  Existuji např. Ethernet Shield, Bluetooth Shield, Senzor Shield a mnoho dalších.

Co je Arduino

Mikroprocesor se programuje pomocí Arduino programovacího jazyku, který je podobný jazyku C. Jestliže si nyní plánujete Arduino pořídit, máte na výběr několik variant a také klony arduina(duina – je to to samé, ale levnější).

Software pro Arduino je zdarma.

 

Hlavní výhody Arduina

  • jednoduché programování
  • jednoduché zapojení
  • nízká cena oproti jiným kitům
  • spousta návodů
  • uživatelská komunita
  • platformní nezávislost (Win/Linux/MacOS/…)

 PROGRAMOVACÍ PROSTŘEDÍ

Co je Arduino- soft

Arduino Uno, Mega, Senzory, Moduly za

VÝHODNOU CENU

Adam Gajdečka

Vytvářím návody pro Arduino, skvěle se orientuji v IT a označuji se za geeka. Miluji nové technologie, protože jsou úžasné. Budu rád, když můj malý magazín o Arduinu podpoříte! Děkuji moc, jste skvělí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *